Avril Lavigne - Under My Skin

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Avril Lavigne - Under My Skin

Mesaj tarafından AlarAvriLavigne Bir Ptsi Haz. 02, 2008 6:08 pm

Henüz 17 yaşındayken tüm bestelerini kendisinin yaptığı ve dünya çapında 14 milyon kopya satan ilk albümü "Let Go" yu piyasaya sürmüştü Avril Lavigne... Güzel sesi, dümdüz uzun saçları ve moda yaratan giyim tercihleriyle kısa sürede müzik dünyasının gündemden inmeyen isimleri arasına girdi.

Lavigne, ikinci albümü "Under My Skin"i 25 Mayıs 2004’te Arista etiketiyle beğeniye sundu. "Let Go"daki başarısını perçinleyen ve yeni çalışmasıyla sekiz dalda Grammy adaylığı elde eden genç şarkıcı, "Under My Skin" için şunları söylüyor;

"Yeni albümüm 2002 yılında çıkan "Let Go"dan biraz farklı. Gitarlı ve sert müzikleri seviyorum. Bir süredir daha karanlık malzemeler üretiyorum. Piyanonun başına oturuyorum ve ortaya karanlık tonlar çıkıyor"

İşte bu karanlık tonlar, "Let Go"nun ardından, Avril’ın gelişimine ve isteklerine daha uygun bir albümün ortaya çıkmasını sağladı.

Lavigne, "Under My Skin"de Kanadalı şarkıcı ve piyanist Chantal Kreviazuk ile çalıştı. Çalışmada imzası bulunan isimler arasında Evanescence’in eski gitaristi Ben Moody, Linkin Park’tan Don Gilmore ve Our Lady Peace’ten vokalist Raine Maida da bulunuyor. En büyük değişikliklerden biri de şarkı sözleri. "Under My Skin", sözleri daha derin, müziği biraz daha sert olan bir albüm. Bu noktalar da Avril’in büyüdüğünün bir göstergesi.

Albüm, "Take Me Away" adlı şarkıyla başlıyor. Ardından sırayı, genç şarkıcının "albümde beni en çok duygulandıran şarkı" dediği "Together" alıyor. İlk videosu "Don’t Tell Me", gitarların çoğunlukta olduğu "He Wasn’t" ve birlikte mırıldanılabilecek ağır bir şarkı olan "How Does It Feel"dan sonra yine erkekleri anlatan, şarkıcının ikinci video şarkısı "My Happy Ending" geliyor. Evanescence’in eski üyesi Ben Moody’in bestesi olan ve üçüncü video klip için seçilen "Nobody’s Home"u "Forgotten", "Who Knows", "Fall To Pieces" ve "Freak Out" izliyor.

Avril, albümün kapanışını ise büyükbabasına yazdığı ve "albümde beni en çok gururlandıran şarkı" dediği "Slipped Away" adlı duygusal ve düşük tempolu şarkıyla yapıyor.

12 şarkılık ziyafet, Japon ve Amerikalı müzikseverler için biraz daha sürüyor. Japonya’da yayınlanan albümde "I Always Get What I Want" ve "Nobody’s Home (Akustik konser versiyonu)" bonus şarkılar olarak yer alırken Amerika versiyonunda da yalnız "I Always Get What I Want"ı dinlemek mümkün.

"Son iki yıl içinde çok büyüdüm. Pek çok şeyden geçtim, pek çok şey öğrendimve hem iyi hem de kötü pek çok deneyim kazandım. Bu şarkılar tüm bunlar hakkında ve her biri çok özel"

diyor Avril bu albüm hakkında. Kısacası bu albüm "Let Go"ya göre daha hareketli ve daha olgun! Avril’in karanlık yönleri de bu yeni albümde gösteriyor kendini... "Under My Skin", piyasaya çıktığı ilk hafta 400 bin adet sattı ve bir çok ülkede (buna Türkiye de dahil) ilk sıraya oturdu. On dört milyonluk bir satış rakamının ve sekiz Grammy adaylığının ardından Avril’dan eski albümündekine benzer bir müzik bekliyorsanız, başka bir şeyle karşılayacağınızı bilmelisiniz.
AlarAvriLavigne
Admin
Admin

Kadın
İş/Hobiler : Öğrenci
Lakap : Alo$,Alara-chan,Alora,Rapçi Kız,Fenerli Alara

Kullanıcı profilini gör http://avril-fanclub.turkproforum.net

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics